mgr Katarzyna Wolnicka

Umów wizytę

O specjaliście

Magister fizjoterapii, studia pierwszego i drugiego stopnia ukończyła z wyróżnieniem na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w indywidualnej pracy z pacjentami dorosłymi. Na co dzień zajmuje się głównie terapią osób cierpiących z powodu przewlekłego bólu – szczególnie głowy i kręgosłupa oraz pracuje z pacjentami z dolegliwościami na tle zwyrodnieniowym i przeciążeniowym (praca fizyczna, siedząca, przewlekły stres).

Na człowieka patrzy w sposób całościowy, skupiając się na odnalezieniu i zwalczaniu przyczyny, a nie samych dolegliwości. Bardzo ważną rolę pełni dla niej edukacja pacjentów i profilaktyka zdrowotna, które umożliwiają utrzymanie efektów terapeutycznych na długi czas po zakończeniu leczenia.

W gabinecie wykorzystuje głównie metody terapii tkanek miękkich (m.in. terapia punktów spustowych, masaż leczniczy, masaż tkanek głębokich, praca powięziowa) oraz ćwiczenia lecznicze. Zajmuje się również terapią blizn o różnorodnym pochodzeniu oraz stosuje kinesiotaping.

Ukończone szkolenia: