lek. Roman Makara

Umów wizytę

O specjaliście

Specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ukończył Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wiedzę i umiejętności zdobywa od ponad 10 lat zarówno w jednostce macierzystej, tj. w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, jak również uczestnicząc w kursach zewnętrznych i stażach w innych szpitalach, m.in.: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny PUM w Szczecinie – Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki, Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy Zdroju – Oddział Chirurgii Plastycznej.

Obecnie Doktor Makara jest skoncentrowany na rozwoju w zakresie chirurgii ręki. Wykonuje zabiegi z zakresu urazów kostnych kończyn górnych i dolnych, zespołów uciskowych kończyny górnej, czy w zakresie chirurgii ręki.

Ukończył kursy w zakresie ultrasonografii m.in. w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii w zakresie Diagnostyki USG narządu ruchu z elementami reumatologii oraz szkolenie w obszarze diagnostyki ultrasonograficznej stawu biodrowego niemowlęcego i dziecięcego. Ponadto posiada również certyfikaty AOTrauma Course – Approaches & amp; Osteosynthesis – realizowany w Graz w Austrii oraz AOTrauma Course – Basic & amp; Advanced Principles of Fracture Management.