dr n. med. Ewa Syguła

Umów wizytę

O specjaliście

Specjalista dermatolog i wenerolog, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. Od 2001 roku rozpoczęła pracę zawodową w Samodzielnym Klinicznym Szpitalu Medycznym im. A. Mielęckiego w Katowicach, z którym związana jest zawodowo do dnia dzisiejszego. W ramach studiów doktoranckich SUM w 2006 roku otrzymała tytuł doktora nauk medycznych w temacie terapii łuszczycy zwykłej, a w 2009 roku uzyskała tytuł specjalisty w zakresie dermatologii i wenerologii.

Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry zarówno dorosłych, jak i dzieci stale doskonaląc swoje umiejętności na kongresach, szkoleniach oraz kursach z zakresu dermatologii. W codziennej pracy zajmuje się wszelkimi schorzeniami dotyczącymi skóry, włosów oraz paznokci. W swej praktyce od wielu lat wykonuje dermatoskopię, elektrokoagulację, a także kriochirurgiczne usuwaniem zmian skórnych. Dodatkowo od wielu lat prowadzi badania kapilaroskopowe (kapilaroskopia w zakresie diagnostyki zespołu Raynaud’a).

Od kilku lat prowadzi własną praktykę specjalistyczną, w ramach której związana jest również z prowadzeniem badań klinicznych, w szczególności w zakresie łuszczycy zwykłej oraz atopowego zapalenia skóry zarówno dzieci i dorosłych.